dr n. med.
Katarzyna Kaczmarek
Dr Katarzyna Kaczmarek jest cenionym konsultantem w dziedzinie neurologii i asystentem w Pracowni EMG w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu oraz w Pracowni EMG i EEG Oddziału Neurologii w Szpitalu Wojewódzkim WIELKOPOLSKIE CENTRUM SPECJALISTYCZNE. W 2011 roku osiągnęła znaczący kamień milowy w swojej karierze, zdobywając tytuł specjalisty z neurologii. W tym samym roku rozszerzyła swoją wiedzę, ukończając studia podyplomowe na Wydziale Logopedii i Glottodydaktyki Uniwersytetu Szczecińskiego.
W 2022 roku dr Kaczmarek została wyróżniona stopniem naukowym Doktora Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w dyscyplinie naukowej: nauki medyczne, co świadczy o jej głębokiej wiedzy i zaangażowaniu naukowym. Jako aktywny członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN) i Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej (PTNK) Oddziału Szczecińskiego, dr Kaczmarek jest na pierwszej linii rozwoju neurologii i neurofizjologii.
Jej kompetencje obejmują konsultacje w zakresie neurologii dla pacjentów wentylowanych w domu w Ośrodku Wentylacji domowej i Ośrodku Żywienia Dojelitowej Medycyny Specjalistycznej oraz dla pacjentów żywionych dojelitowych w Centrum Medycznym Promedica. Specjalizuje się w neurofizjologii, wykonując zaawansowane badania elektromiograficzne i elektroneurograficzne oraz interpretując badania EEG.
Dr Kaczmarek z pasją zajmuje się leczeniem pacjentów po przebytych udarach mózgu, z padaczką, chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona, ze stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem bocznym zanikowym, a także dystoniami oraz migrenowymi bólami głowy. Jej wszechstronna praktyka i zaangażowanie w leczenie pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi czynią ją jednym z wiodących specjalistów w tej dziedzinie.
Edukacja
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie (2002)
Uniwersytet Szczeciński, Wydział Logopedii i Glottodydaktyki (2011)
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych (2020)
Znajomość języków
angielski