loading

Fizjoterapia przedoperacyjna i pooperacyjna Poznań Łazarz

Umów wizytę telefonicznie

Fizjoterapia przedoperacyjna i pooperacyjna w Poznaniu pod opieką specjalistów z naszego centrum medycznego to kompleksowe rozwiązanie, mające na celu przygotowanie organizmu do planowanego zabiegu chirurgicznego oraz wsparcie w okresie rekonwalescencji. Działania te służą ułatwieniu procesu leczenia oraz przyspieszeniu powrotu do pełnej sprawności.

Fizjoterapia przed operacją

Przy niektórych urazach czy schorzeniach nie wystarczy klasyczna fizjoterapia, a konieczna jest operacja, gdyż potrzebna jest mechaniczna ingerencja, np. przy odbudowie struktur. Fizjoterapia przedoperacyjna to seria specjalistycznych działań mających na celu wzmocnienie ciała i przygotowanie go do nadchodzącego zabiegu. W Centrum Medycznym Sprawni w Poznaniu specjaliści udzielają indywidualnych konsultacji, podczas których analizują stan zdrowia pacjenta, jego kondycję fizyczną oraz potencjalne ryzyka związane z operacją. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie ćwiczenia (np. konkretna ruchowa rehabilitacja przedoperacyjna) i terapie wspomagające, dzięki którym pacjent może przystąpić do operacji w jak najlepszej formie. Przygotowuje się obszar zabiegowy, otaczające tkanki i mięśnie, dzięki czemu organizm lepiej znosi operację, ale też szybciej dochodzi do siebie po zabiegu.

Fizjoterapia po operacji

Pooperacyjne działania są kluczowe do szybkiego powrotu do zdrowia.Im szybciej specjalista skonsultuje pacjenta po operacji, tym lepiej. Wtedy możliwe jest ustalenie częstotliwości wykonywania konkretnych zabiegów lub ćwiczeń oraz ustalenie ścieżki dążenia do konkretnych celów zdrowotnych. Fizjoterapia pooperacyjna w naszej placówce w Poznaniu to szeroki zakres usług, dostosowanych do specyfiki przeprowadzonego zabiegu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Skupia się na łagodzeniu bólu, redukcji obrzęków, przywracaniu prawidłowej ruchomości oraz stopniowym wzmacnianiu mięśni.

Wysoko wykwalifikowani terapeuci prowadzą pacjenta przez cały proces rekonwalescencji, oferując profesjonalne wsparcie na każdym etapie. Stosując najnowsze technologie oraz innowacyjne metody terapeutyczn, pomagają w minimalizacji skutków ubocznych po zabiegu i skracają czas potrzebny do pełnego powrotu do zdrowia. Rekonwalescencja pooperacyjna nie musi być długa i uciążliwa – zadbamy o Ciebie tak, aby przygotowanie do operacji kręgosłupa, kolana, nogi, biodra czy jakiegokolwiek stawu umożliwiło jak najlepszy stan na dzień operacji, a tym samym lepszy powrót do zdrowia po niej. Wykonujemy też zabiegi przed operacją, dzięki którym sam zabieg będzie mniej inwazyjny.

Dlaczego warto zdecydować się na rehabilitację przedoperacyjną oraz pooperacyjną?

Odpowiednie przygotowanie do operacji sprawia, że sam zabieg jest przeprowadzony sprawniej, a ryzyko komplikacji maleje. Natomiast po operacji istotna jest indywidualnie dostosowana rehabilitacja pooperacyjna w celu jak najszybszego uzyskania sprawności przy optymalnym i stopniowym obciążaniu operowanych obszarów. Fizjoterapia przed operacją wzmocni odpowiednie mięśnie oraz tkanki i sprawi, że zabieg będzie przeprowadzony z większą szansą powodzenia, a czas rekonwalescencji zostanie skrócony. W połączeniu z odpowiednimi działaniami po zabiegu, do których należy fizjoterapia po operacji, można spodziewać się niezwykłych rezultatów i krótkiego czasu dochodzenia do zadowalającego funkcjonowania bez bólu.

Zarówno przed, jak i po operacji, naszym pacjentom udzielane są kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne, które są niezbędnym elementem procesu leczenia. To inwestycja w zdrowie, dzięki której można szybko wrócić do aktywnego życia, unikając długotrwałej rekonwalescencji i komplikacji. Zadzwoń i zarezerwuj swoją wizytę już dziś, aby zacząć swoją drogę do pełnej sprawności pod okiem ekspertów!

Wykonujemy następujące zabiegi

rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL
rekonstrukcja więzadła pobocznego przyśrodkowego MCL
Meniscektomia – usunięcie fragmentu uszkodzonej łąkotki
szycie łąkotki
szycie obrąbka