loading

Termolezja – wypalanie nerwów Poznań Łazarz

Umów wizytę telefonicznie

Silny i uciążliwy ból, którego nie da się usunąć poprzez fizjoterapię a nawet operację? Przy długotrwałym bólu niekiedy trzeba szukać alternatywnych do farmakoterapii rozwiązań. JEdnym z nich jest termolezja, czyli wypalanie nerwów. Dzięki temu zabiegowi nerw, który przekazywał informację do mózgu o bólu traci swoje właściwości i ból ustępuje. W Centrum Medycznym Sprawni w Poznaniu z powodzeniem stosujemy tę metodę w wielu przypadkach i uwalniamy pacjentów od bólu.

Efektywna terapia przeciwbólowa przez termolezję w Poznaniu

W naszym Centrum Medycznym w Poznaniu oferujemy termolezję – zaawansowaną technikę leczenia przewlekłego bólu poprzez „wypalanie” nerwów. Ta innowacyjna metoda wykorzystuje kontrolowane źródła ciepła do celowego niszczenia nerwów przewodzących sygnały bólowe. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy poszukują skutecznej i minimalnie inwazyjnej opcji leczenia przewlekłego bólu.

Jakub Przybył - ZnanyLekarz.pl

Jak działa termolezja?

Termolezja polega na punktowym działaniu precyzyjnie kontrolowanego ciepła w celu uszkodzenia nerwów przewodzących ból. W trakcie zabiegu, specjalistyczne urządzenie generuje ciepło, które jest kierowane bezpośrednio na celowany nerw. Ten proces prowadzi do zablokowania przewodzenia sygnałów bólowych, co przynosi ulgę pacjentom. Oczywiście metoda ta ma zastosowanie tylko w przypadku, gdy nie ma możliwości usunąć bólu w inny sposób. Sam ból jest potrzebny, gdyż sygnalizuje różnorodne problemy zdrowotne, np. stany zapalne. Istotne jest także weryfikowanie jego ustępowania przy zabiegach, fizjoterapii, ćwiczeniach. Niekiedy jednak nacisk na nerw będzie stały, np. przez lekkie skrzywienie kręgosłupa lub inne schorzenia, jakich nie da się całkowicie wyleczyć lub ich leczenie byłoby zbyt inwazyjne i ryzykowne. Wtedy właśnie rozwiązaniem jest termolezja – to ulga dla pacjentów, którzy myślą, że są skazani na leki przeciwbólowe.

Dla kogo polecana jest termolezja?

Termolezja jest szczególnie polecana dla osób cierpiących na przewlekły ból, który nie reaguje na standardowe metody leczenia, takie jak leki przeciwbólowe czy fizjoterapia. Jest to skuteczna metoda dla pacjentów z bólem neuropatycznym, bólem pochodzenia korzeniowego, a także w przypadku innych przewlekłych bólów.

Zalety termolezji:

  • przynosi szybką ulgę w bólu poprzez zablokowanie przewodzenia sygnałów bólowych
  • zabieg jest minimalnie inwazyjny i wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań
  • pacjenci szybko wracają do codziennych aktywności po zabiegu.
  • efekty termolezji są długotrwałe
  • stanowi skuteczną alternatywę dla długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych

Umów się na konsultację w sprawie termolezji w Centrum Medycznym Sprawni

Odczuwasz długotrwały ból i przyjmujesz ciągle leki przeciwbólowe? Przyjdź do nas! Zdiagnozujemy przyczynę Twojego problemu, spróbujemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, a w przypadku braku innych możliwości – wykonamy zabieg termolezji, który uwolni Cię od codziennego bólu!