loading

Terapia stawów kwasem hialuronowym Poznań

Umów wizytę telefonicznie

Cierpisz na bóle stawów kolanowych lub łokciowych? Masz brak mazi stawowej? Odwiedź Centrum Medyczne Sprawni w Poznaniu! Terapia stawów kwasem hialuronowym to bezpieczna i skuteczna terapia, szczególnie polecana dla pacjentów cierpiących na schorzenia związane z degeneracją stawów, takie. Kwas hialuronowy, naturalnie występujący w organizmie człowieka, jest przez nas podawany dostawowo. Organizm nie reaguje na niego uczuleniowo, a sama substancja pomaga utrzymać stawy w dobrym stanie i zapewnia ich prawidłowe smarowanie.

Zalety zastosowania kwasu hialuronowego w stawach

Podanie kwasu hialuronowego w stawy to minimialnie inwazyjna procedura, która może znacznie poprawić komfort życia pacjentów. Główne korzyści tej metody to:

  • łagodzenie bólu stawów
  • poprawa ruchomości i elastyczności stawów
  • zmniejszenie sztywności stawowej, szczególnie porannej
  • opóźnienie lub uniknięcie potrzeby przeprowadzenia operacji stawów
Damian Bartkiewicz - ZnanyLekarz.pl

Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są stosowane w leczeniu kolan. Procedura ta polega na serii zastrzyków, które są wykonywane bezpośrednio do stawu. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego ortopedę, co zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność terapii.

Kwas hialuronowy w kolana i inne stawy - jak działa?

Wykorzystujemy terapię kwasem hialuronowym szczególnie pacjentów, którzy mają problemy ze stawami, ale jeszcze nie jest konieczna operacja i można znacznie poprawić stan poprzez iniekcję tego preparatu. To znacznie mniej inwazyjna forma leczenia, która jest doskonałą metodą przy przewlekłym bólu, ale jednocześnie umożliwia pacjentom wykonywanie codziennych aktywności i uprawianie sportu bez dyskomfortu.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany bezpośrednio do stawu działa jak smar, poprawiając ruchomość stawów i zmniejszając tarcie, co jest szczególnie istotne w przypadkach związanych z degeneracją stawową. Terapia ta może przynieść znaczną ulgę w bólu i poprawić jakość życia pacjentów, którzy na co dzień zmagają się z ograniczeniami ruchowymi.

Dla kogo jest zalecana terapia kwasem hialuronowym?

Zabieg jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na zwyrodnienia stawów, gdzie tradycyjne metody leczenia, takie jak leki przeciwzapalne, nie przynoszą wystarczającego efektu. Jest również wartościową opcją dla sportowców po urazach stawów, którzy szukają szybkiego powrotu do formy.

Jedną z największych zalet terapii kwasem hialuronowym jest jej zdolność do zapewnienia długotrwałych efektów. Wiele osób doświadcza znaczącej poprawy, która utrzymuje się przez wiele miesięcy po zakończeniu serii zastrzyków. Regularne sesje mogą przyczynić się do trwałej poprawy stanu stawów, zmniejszenia bólu i zwiększenia zakresu ruchu.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego w Centrum Medycznym Sprawni na poznańskim Łazarzu

Nasze procedury są przeprowadzane w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, co gwarantuje najwyższą skuteczność zabiegu i minimalizuje ryzyko powikłań. Zastrzyki z kwasu hialuronowego wykonuje lekarz, który doskonale wie, jakie miejsce należy nakłuć. Sama procedura jest delikatnym dyskomfortem, jednak efekty terapii są tego warte. Poza samymi zabiegami oferujemy wsparcie w leczeniu doświadczonego ortopedy, a także fizjoterapeutów. Dokładnie przeanalizujemy Twój przypadek i znajdziemy najlepsze formy terapii, niekiedy łącząc różne metody.

Jeśli zmagasz się z bólem stawów lub szukasz skutecznej metody poprawy ich funkcjonowania, zapraszamy do skorzystania z terapii kwasem hialuronowym w naszej placówce. Jeśli nie wiesz, czy jest to metoda dla Ciebie, umów się na konsultację lekarską.