loading

Holter EKG Poznań Łazarz

Umów wizytę telefonicznie

Holter EKG jest kluczowym narzędziem w diagnostyce kardiologicznej. To rodzaj długoterminowego monitorowania pracy serca, które umożliwia wykrycie nieregularności rytmu serca niewykrywalnych podczas standardowego badania EKG, które sprawdza pracę serca tylko w danym momencie. Holter jest zalecany osobom, które mają podejrzenie arytmii lub innych zaburzeń pracy serca o nieregularnej częstotliwości. W części przypadków konieczne jest zbadanie dobowego rytmu tego ważnego narządu, co pozwala na dokładniejszą diagnostykę. Przyjdź do Centrum Medycznego Sprawni na poznańskim Łazarzu, gdzie zajmie się Tobą doświadczony kardiolog.

Zaawansowany monitoring serca – warto wykonać holter EKG?

Badanie holter EKG jest szczególnie polecane osobom, które doświadczają symptomów takich jak nieregularne bicie serca, palpitacje, zawroty głowy lub omdlenia, których nie udało się zdiagnozować podczas krótkotrwałego badania EKG. Jest również pomocne w monitorowaniu efektywności leczenia arytmii.

Justyna Chełmińska - ZnanyLekarz.pl

Jak przebiega badanie holter EKG?

W trakcie badania holter EKG, małe, przenośne urządzenie jest przymocowane do ciała pacjenta za pomocą elektrod. Pacjent nosi ten sprzęt przez 24 godziny lub dłużej, podczas normalnych codziennych aktywności. Urządzenie rejestruje ciągłą aktywność elektryczną serca, co pozwala na szczegółową analizę rytmu serca przez cały okres monitorowania.

Kiedy zaleca się wykonanie holter EKG?

Holter EKG jest szczególnie przydatny w przypadkach, gdy pacjent ma symptomy wskazujące na możliwe zaburzenia rytmu serca lub istnieje potrzeba oceny skuteczności leczenia arytmii. Badanie holter serca pozwala na monitorowanie takich aspektów pracy serca jak:

  • rytm i regularność bicia serca,
  • występowanie nieregularnych uderzeń serca (arytmii),
  • reakcja serca na normalne codzienne aktywności i stres,
  • skuteczność leczenia problemów związanych z rytmem serca.

Jak przygotować się do badania?

Przygotowanie do badania nie wymaga szczególnego przygotowania.Jednak jest kilka kwestii, o których warto pamiętać. Należy wykąpać się lub wziąć prysznic przed założeniem urządzenia, ponieważ nie będzie można tego robić podczas trwania badania, Zaleca się noszenie luźnego, wygodne ubrania. Ważne jest, by prowadzić normalne życie i zapisywać wszelkie objawy lub zmiany w aktywności, które mogą być istotne dla wyników badania. Nie powinno się unikać standardowych codziennych działań z uwagi na badanie. Niezwykle ważne jest, aby monitorowana była praca serca w “naturalnych warunkach”.

Profesjonalna analiza wyników holter EKG

W Centrum Medycznym Sprawni w Poznaniu skupiamy się na profesjonalizmie. Dlatego wynik badania zostanie przeanalizowany przez doświadczonego kardiologa, który z wnikliwością przyjrzy się wynikom i pod uwagę weźmie dane z wywiadu medycznego, a także historii leczenia. Umów się na konsultacje z kardiologiem lub samo badanie jeszcze dziś!