W naszym Centrum Medycznym Sprawni przeprowadzamy kriolezję – zaawansowaną technikę leczenia przewlekłego bólu przez wymrażanie nerwów. Ta nowoczesna metoda jest idealna dla osób, które poszukują skutecznej i małoinwazyjnej alternatywy w leczeniu bólu, na który nie działa farmakoterapia lub jest ona przeciwwskazana z uwagi na wpływ leków na funkcjonowanie konkretnych narządów. Kriolezję stosuje się w bólu przewlekłym, gdy nie można pozbyć się go innymi metodami.
Spis treści
ToggleWymrażanie nerwów, czyli jak działa kriolezja?
Kriolezja polega na zastosowaniu ekstremalnie niskich temperatur do celowego „wymrażania” nerwów odpowiedzialnych za długotrwały ból. Przez precyzyjne dostarczenie zimna do określonej tkanki nerwowej, kriolezja minimalizuje przewodzenie sygnałów bólowych do mózgu. Ta metoda jest szczególnie skuteczna w leczeniu bólu neuropatycznego, bólu pochodzenia korzeniowego oraz innych przewlekłych bólów.
Dla kogo jest polecana kriolezja?
Kriolezja jest zalecana pacjentom, którzy doświadczają przewlekłego bólu, szczególnie w przypadku, gdy tradycyjne metody leczenia, takie jak leki przeciwbólowe czy fizjoterapia, nie przynoszą oczekiwanej ulgi. Jest to bezpieczna i skuteczna alternatywa dla pacjentów poszukujących długoterminowego rozwiązania swoich problemów z bólem.
Do jakich schorzeń stosuje się kriolezję?
Kriolezja jest wykorzystywana w leczeniu szerokiego zakresu schorzeń, przede wszystkim tych związanych z przewlekłym bólem. Obejmuje to ból:
- europatyczny, czyli ból spowodowany uszkodzeniem nerwów
- pochodzenia korzeniowego, związany z problemami kręgosłupa
- stawów, w tym bóle kolan, bioder i barków
- mięśniowy przewlekły
Jak przebiega zabieg kriolezji?
Zabieg kriolezji w naszym Centrum Medycznym Sprawni na poznańskim Łazarzu odbywa się z podziałem na kilka etapów. Pierwszym krokiem jest dokładna konsultacja i ocena stanu zdrowia pacjenta, aby upewnić się, że kriolezja jest odpowiednim rozwiązaniem. Następnie, podczas samego zabiegu, stosuje się specjalistyczne urządzenie emitujące skoncentrowane zimno, które precyzyjnie dociera do celowanych nerwów. Zabieg jest zazwyczaj krótki, trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od obszaru leczenia.