loading

Fizjoterapia ortopedyczna Poznań Łazarz

Umów wizytę telefonicznie

Fizjoterapia ortopedyczna stanowi kluczowy element procesu rehabilitacji i leczenia układu mięśniowo-szkieletowego. Koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu, a także zapobieganiu różnorodnym schorzeniom i urazom, które dotyczą kości, mięśni, stawów, więzadeł oraz ścięgien. W Centrum Medycznym Sprawni w Poznaniu specjaliści skutecznie pomagają pacjentom po wypadkach, operacjach, przy chorobach zwyrodnieniowych, ale także przy bólach stawów oraz kręgosłupa niewiadomego pochodzenia.

Czym jest fizjoterapia ortopedyczna?

Podczas fizjoterapii ortopedycznej wykorzystuje się szereg sprawdzonych technik terapeutycznych. W naszej placówce dobieramy konkretne działania indywidualnie pod każdego pacjenta. Zarówno ćwiczenia ortopedyczne, jak i masaże, terapie manualne oraz inne metody składają się na kompleksowy plan leczenia, w zależności od rodzaju urazu, stopnia uszkodzenia i innych czynników. Stosujemy praktyki oddziałujące na dany narząd na różnych poziomach. Przyczyniają się do łagodzenia bólu, poprawy mobilności oraz zwiększenia funkcjonalności układu mięśniowo-szkieletowego naszych pacjentów.

Dlaczego warto wybrać fizjoterapię ortopedyczną w Centrum Medycznym Sprawni?

Ból, niepełny zakres ruchu, zmiany zwyrodnieniowe, brak możliwości uprawiania ulubionego sportu? To tylko kilka problemów z jakimi pojawiają się u nas pacjenci. Każdy z nich diagnozujemy na bazie dolegliwości i wyników badań – w razie potrzeby wykonujemy je na miejscu, np. USG. Weryfikujemy zakres ruchu i poprzez testy sprawności danego narządu jesteśmy w stanie znaleźć źródło problemu oraz opracować tok leczenia, który uwzględnia nie tylko działania w gabinecie specjalisty, ale również pracę własną pacjenta. Dokładnie pokazujemy ćwiczenia, które warto wykonywać samodzielnie w celu szybszej rekonwalescencji.

Jakie korzyści przynosi rehabilitacja ortopedyczna?

Centrum Medyczne Sprawni to miejsce, w którym zaopiekują się Tobą najlepsi specjaliści, posiadający doświadczenie w terapiach ortopedycznych. Metody terapeutyczne dopasowujemy pod problem, jednak ze szczególnym uwzględnieniem preferencji pacjenta. 

Część osób wymaga dłuższego czasu spędzanego na instruktażu ćwiczeń, jakie można wykonywać w domu. Inni pacjenci nie tolerują części technik, są zbyt bolesne lub niekomfortowe. Jesteśmy tu dla Ciebie, a samopoczucie podczas fizjoterapii jest jej kluczowym elementem. Dlatego przygotujemy plan rehabilitacji, który będzie nie tylko skuteczny, ale i komfortowy. Wyróżnia nas:

  • Kompleksowe podejście: fizjoterapia ortopedyczna w naszej placówce łączy w sobie szerokie spektrum terapii i technik, które wspólnie przyczyniają się do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia.
  • Indywidualny plan leczenia: przeprowadzamy kompleksową analizą stanu zdrowia i opracowujemy spersonalizowany plan leczenia.

Doświadczeni specjaliści: pracują u nas wykwalifikowani i doświadczeni fizjoterapeuci oraz lekarze, którzy wykonują swoje działania z pasją oraz empatią. Stale podnoszą swoje kwalifikacje, śledząc najnowsze odkrycia oraz badania w dziedzinie fizjoterapii ortopedycznej.

Jak wygląda proces rehabilitacji ortopedycznej?

Pierwszym krokiem jest zawsze szczegółowy wywiad oraz badanie fizykalne, które pozwala terapeucie na dokładną diagnozę oraz planowanie indywidualnej ścieżki leczenia. Weryfikowane są także: badania, historia leczenia oraz poprzednie urazy. Pacjenci są wprowadzani w zestaw profesjonalnie przygotowanych ćwiczeń, terapii manualnych i zabiegów fizykalnych, które wspomagają proces regeneracji i poprawiają funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego.

Fizjoterapia ortopedyczna w Centrum Medycznym Sprawni w Poznaniu to nie tylko seria spotkań z terapeutą. To również proces edukacyjny, w którym pacjent uczy się, jak dbać o swoje ciało, jak prawidłowo się ruszać i jak unikać powtórnego urazu w przyszłości, na przykład wykonując ćwiczenia ortopedyczne. Wiedza zdobyta podczas terapii pozwoli na świadome i samodzielne działanie na rzecz własnego zdrowia, dając pacjentowi kontrolę oraz pewność w kwestiach związanych z własnym ciałem.

Wykonujemy następujące zabiegi

zespół ciasnoty podbarkowej
łokieć tenisisty
łokieć golfisty
kolano skoczka
kolano biegacza
zapalenie rosciegna podeszwowego
uszkodzenie łąkotek
uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego
uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego